O NAS

Byłeś kiedyś na Orawie?

Jeżeli cenisz sobie ciszę i spokój, zapraszamy!
orawskie_wyrko_56

„Orawskie Wyrko” znajduje się w malowniczej miejscowości Zubrzyca Górna. Nasza wieś leży na Orawie. Jest to region położony na krańcach południowych Polski, którego większa cześć mieści się na Słowacji. Ciekawostką obszaru jest to, że wszystkie miejscowe potoki wpływają do Morza Czarnego. Zawiła historia sprawiła, że kultura i sztuka jest tutaj bardzo zróżnicowana. Ostoją kultury regionalnej i budownictwa jest Orawski Park Etnograficzny znajdujący się w naszej miejscowości. Wyjątkowość Parku i jego walory doceniło wielu artystów między innymi reżyser Jerzy Hoffman, który nakręcił tu wiele scen do filmowej adaptacji utworu Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem”. Należy zwrócić uwagę na piękne stroje regionalne, które niestety są dzisiaj zakładane tylko na wyjątkowe okazje. Można tu spotkać wiele pozostałości z czasów, gdy nasza wieś należała do Słowacji. O tym świadczą liczne napisy na przydrożnych figurach, obiektach sakralnych i grobach, które napisane są w tym języku.

„Orawskie Wyrko” to obiekt z bardzo dogodnym dojazdem. Dzięki okalającemu ogrodowi jest cicho i spokojnie, dlatego z przyjemnością można się w nim rozsiąść i wypić popołudniową herbatę, zaś wieczorem pobiesiadować w grill chacie. Dla naszych najmłodszych gości a zarazem najbardziej wymagających w ogrodzie zostało wydzielone miejsce do zabaw na świeżym powietrzu.
Do dyspozycji gości posiadamy 11 pokoi z łazienkami, 2 apartamenty i  aneks  kuchenny. Posiłek można zjeść w gustownie urządzonej jadalni. Dysponujemy parkingiem dla samochodów osobowych i autokarów. W pokojach dostępna jest bezpłatna sieć WIFI. Zapewniamy miłą obsługę, przyjemną atmosferę i niezapomniane wspomnienia.

ORAWSKIE WYRKO

w liczbach:
12
POKOI
4
APARTAMENTÓW
450
KM SZLAKÓW
20
ATRAKCJI